Netafim Sulama ve Otomasyon Sistemleri

Netafim Sulama ve Otomasyon Sistemleri
28 Eylül 2023Yorum Yap
Netafim Sulama ve Otomasyon Sistemleri

Netafim Otomasyon Sistemleri için Nmc Tarım ile iletişime geçiniz

Biz Nmc Tarım Olarak Yıllardır Sera ve Otomasyon Sistemleri olarak müşterilerine hizmet vermektedir.

Yurt dışı ve yurt içi projeleri ile kaliteli ürün, uygun fiyatlarla hizmetinizde.

Özbekistan ve Kazakistan projelerimizi görmek için sosyal ağımızdan bizleri takip edin.

Netafim iklim kontrol ve otomasyon sistemleri web sitemizde muvcuttur.

Topraksız Üretim seraları ve Topraklı Üretim Seraları için en uygun ekipman

Sera Projesi ve Genel danışmanlık hizmeti

Toprağı değil bitkiyi besleyen akıllı otomatik sulama çözümleri, damla sulama ile otomasyon sistemlerini bir araya getirerek üründen alınan verimi ve sağlanan tasarrufu daha da arttırıyor.

Suyu doğrudan bitkinin köküne ulaştıran damla sulama sistemlerinin otomasyon sistemleriyle buluşması, ölçülü dozlarda sulama imkanı tanıyarak kök bölgesinin optimum nem seviyelerinde kalmasını sağlıyor.

Toprak altı ve toprak üstü akıllı otomatik sulama sistemleriyle buharlaşma, yüzey akışı ve toprağın derinliğine sızma yoluyla kayıp olan su neredeyse ortadan kaldırılıyor.

Otomasyon üniteleriyle yapılan sulama işlemi, üreticinin tercihine bağlı olarak planlanan zamanda veya bitkinin su ihtiyacına bağlı olan toplam su miktarı baz alınarak hesaplanıyor.

Açık arazi tarımında, topraklı-topraksız seralarda da kullanılabilen akıllı sulama otomasyon sistemleri sudan tasarruf sağlarken, bitki besleme ürünlerini ve yabancı ot ilaçlarını da eş zamanlı uygulama imkânı tanıyor.

Bitkinin gelişim evresine göre ihtiyaç duyduğu su ve besin maddeleri gereken zamanda uygulanarak verimde artış yaşanıyor.

Akıllı gübreleme imkânı

İnsan hatalarını en aza indirgeyen akıllı otomatik sulama çözümleriyle bitki besleme ve koruma işlemleri tam planlandığı gibi yerine getiriliyor.

Akıllı gübreleme, ürün geliştirme döngülerine göre, her bitkinin köklerine doğrudan doğruya su ve besin bileşimi sağlayan en uygun kök bölgesi yönetim aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Yağmur desenleriyle küçük ve iyi zamanlanmış dozları koruyan akıllı gübreleme üreticiyi liç ve yeraltı suyu kirliliğinden de korumuş oluyor.

İşlemlerin otomatik gerçekleşmesi üreticinin sulama ve gübreleme için harcadığı zamanı azaltıyor. Bitkilere eşit miktarda su ve gübre dağılımı sağladığı gibi, gelişmiş alarm kontrolü sayesinde de ani gelişen durumlarda gerekli müdahaleyi yaparak bitkinin zarar görmesini engelliyor.

Farklı bitkilerin yetişme koşullarına göre farklılaşan ihtiyaçlarda da akıllı otomatik sulama önemli avantajlar sağlıyor. Örneğin ayçiçeğin erken ve geç dönemlerde yeşil aksam gelişimini dengelemek için farklı su ve gübre uygulamaları yaparak stres koşullarını kontrol edilebiliyor.

Döllenme zamanında ise doğru sulama programı ile zamanında ve yüksek verimli hasat yapabiliyor.

admin Websitesi